Warsztaty serowarskie – sery uniwersalne i górskie

 

Witaj,

skoro trafi na tę stronę może znaczyć, że użytkownika zajmuje się programowaniem sera podpuszczkowego.

Jeżeli T ak je st do proponuję Ci dwudniowy, 13 godzinny, intensywny kurs warzenia serów wagowo największej i najdłużej działającej Szkole serowarstwa w Polsce. W tym czasie poznasz sekrety przymierza serwo a pozyskana wiedza technologii.
Pierwsz y dzień warsztaty instalacji oddziału zrobienia Sera Korycińskiego. W celu ułatwienia, należy zająć się tym wszystkim. Później już samodzielnie, przy dwuosobowych zajęchach na własne własne sery. Pierwszy będzie właśnie. Ser Żuławski zwany też Hand Kase. Od Ciebie będzie uzależniony lub zrobiony jako ser dojrzewający czy do szybkiej konsumpcji. Pierwszy dzień warsztatów ukoronujemy zrobieniem Dutchkiej Goudy. W przerwach technologicznych przygotuje zaczyn na chleb na zakwasie i zbierzemy śmietanę, zupały datę zrobimy masło.
Drugiego dnia zrobili prawdziwego Francuskiego Camembertę, Włoski Parmezan, Polską Gołkę i Góralski Oscypek. Upieczemy też nasze chleby na zakwasie i zrobimy masło.
Zrobione sery uczestnikom zabiorą ze sobą do domu; Część do czasowego przejścia w gronie rodziny i przyjaciół a część (Gouda, Camembert) do dalszego dojrzewania.
W związku z tym, że jakość jest ważna, należy przestrzegać następujących zaleceń: Mechaniczne zastosowania do przepisów często nie daje żadnych zadowalających rezultatów. i nie zapewnia powtarzalności. Słow słow słow słow uczest uczest uczest uczest kurs kurs kurs kurs kurs kurs kurs kurs kurs
Pracujemy na podpuszczce zwierzęcej i mikrobiologicznej także.
Zajęcia prowadzimy na mleku krowim i szeroko omawiamą związki z serami owczymi i kozimi . Jest możliwością pracowania na mleku od swoich kóz czy owiecJeżeli Masz Dostęp zrobić świeżego Mleka koziego CZY owczego przywieź  je  na warsztaty i przerób na ser kozi Lub owczy.  
Osoby zainteresowane będą mogły nabyć zestawy startowe.
Na zbliżaniu się, uczestniczących otrzymają dyplomy i ukończenia nauki.
Wiedza i doświadczenie w czasie podróży warsztaty pozwalają planować otwarcie własnej profesjonalnej usługi. W przypadku krótkiego informowania o różnych typach prac, sprzętu, sprzętu, sprzętu, itp.
Pod podanym niżej telefonem i mailem działa ” Gorąca Linia “.
Poza tym utworzyłem na Facebooku zamkniętą  grupę Serowarska Grupa Wsparcia , które należą do uczestników warsztatów i sympatycy serowarstwa. Na.
Wymagsze warsztaty serowarskie i chlebowe:
 
21 – 22 kwietnia  – Warsztaty serowarskie i chlebowe na Mazowszu Północ czyli Kurpie -szczegóły tutaj

12 – 13 maja  – Warsztaty serowarskie i chlebowe w Wielkopolsce – szczegóły tutaj 

Zostało 6 miejsc –  19-20 maja  – Warsztaty serowarskie i chlebowe w Siedlisku na Żuławach – szczegółytutaj 

9 – 10 czerwca  – Warsztaty serowarskie i chlebowe w Jurze Krakowsko Częstochowskiej – szczegóły  tutaj

16 – 17 czerwca  – Warsztaty serowarskie i chlebowe na Dolnym Śląsku – szczegóły  tutaj

23 – 24 czerwca –  Warsztaty serowarskie i chlebowe w naszym Siedlisku na Żuławach –  szczegóły  tutaj

7 – 8 lipca  – Warsztaty serowarskie i chlebowe w hotelu Dom Gościnny w Radziejowicach na Mazowszu – szczegóły  tutaj 

21 – 22 lipca –  Warsztaty serowarskie i chlebowe w naszym Siedlisku na Żuławach –  szczegóły  tutaj

11 – 12 sierpnia –  Warsztaty serowarskie i chlebowe w naszym Siedlisku na Żuławach –  szczegóły  tutaj

22 – 23 września  – Warsztaty serowarskie i chlebowe w Jurze Krakowsko Częstochowskiej – szczegóły tutaj 
29 -30 września  – Warsztaty serowarskie i chlebowe na Podkarpaciu szczegóły  tutaj 

1 7 – 18 listopada – Warsztaty serowarskie i chlebowe na Mazowszu Południe – szczegóły  tutaj

Lista rezerwowa


Jeśli jesteś gotowy do kontaktu z innymi, prosimy o skontaktowanie się z nami. Dajemy zwolni się miejsce na nowości poinformujemy.Ceny:


Pałac Sapowice w Wielkopolsce  Pensjonat Słoneczne Wzgórze na Kaszubach,  Mazowsze, Dolny Śląsk, Jura Krakowsko Częstochowska, Podkarpacie, Śląsk,  Lubuskie  – 490 zł  od osoby za udział w warsztatach z noclegiem iz wyżywieniem.


Podkarpackie : 440 zł od osoby za udział w warsztatach z noclegiem iz wyżywieniem.
Siedlisko pod Lipami na Żuławach: 390 zł od osoby plus około 40 zł za nocleg w pobliskiej agroturystyce lub 490 zł z noclegiem i wyżywieniem u nas.


Jest możliwość wzięcia udziału w warsztatach z opcją bez noclegu. W takim przypadku cena jest o  około 100 zł niższa. Na różnicę w cenie między warsztatami z noclegiem i bez noclegu składa się nocleg, obiadokolacja w sobotę i śniadanie w niedzielę.
W czasie warsztatów serwujemy dwudniowy bufet kanapkowy z wyrobami także z  naszego Siedliska – dla wszystkich uczestników warsztatów.
Warsztaty prowadzimy w całej Polsce – Kalendarium tutajPełny i szczegółowy opis poszczególnych warsztatów znajdziesz na naszym profilu FB.
pozdrawiam i zapraszam do kontaktu
Joanna Włodarska
505 061 237
Do kogo kierujemy naszą ofertę ?

W ciągu  naszej działalności   w samym tylko okresie 2015 – 2017 wprowadziliśmy w tajniki serowarstwa  1 500 osób. Jesteśmy największą i najstarszą szkołą serowarstwa w Polsce. W naszych kursach, oprócz uczestników z Polski, biorą udział adepci i pasjonaci serowarstwa z Anglii, Niemiec, Belgii, Czech Ukrainy, Kanady i Rosji – by wymienić tylko te najczęstsze kierunki.

Kim są ludzie decydujący się na nasze warsztaty? W sporej części są to pasjonaci kulinarni. Czyli ludzie, którzy dla własnej satysfakcji i dla zdrowia chcą wzbogacić swoją wiedzę kulinarną i robić swoje własne sery. Bez wszechobecnej chemii w postaci konserwantów i ulepszaczy.
– Kolejna, stała grupa to zawodowcy czyli właściciele i szefowie kuchni, restauracji i hoteli szukający nowych smaków, inspiracji i wiedzy źródłowej związanej z wytwarzaniem naturalnej żywności czy ideą Slow Food.
Nasze warsztaty kierujemy też do  uczestników popularnych, kilkugodzinnych warsztatów i pokazów serowarskich – 13 godzin intensywnych zajęć pozwala uczestnikom uporządkować wiedzę i rozwinąć swoją pasję.
– Kolejna grupa to rolnicy, którzy w warunkach uwolnienia kwot mlecznych i liberalizacji przepisów związanych z wytwarzaniem i zbywaniem swoich produktów szukają pomysłu na dodatkowe źródła dochodu  dla swojego gospodarstwa.
– Coraz liczniejszą grupą uczestników naszych kursów serowarskich są  mieszkańcy miast, którzy niedawno przenieśli się na wieś a także ci, którzy dopiero  planują przeniesienie się na wieś i szukają pomysłu na niewymagający dużych nakładów finansowych wiejski biznes o wysokiej stopie zwrotu.
– Oczywiście w warsztatach biorą także udział serowarzy już zajmujący się  wytwarzaniem serów dojrzewających. Tacy, którzy potrzebują wiedzy szczegółowej, zrozumienia  zachodzących procesów i praktycznego poznania zasad wytwarzania nowych rodzajów serów.
Gdzie organizujemy nasze Warsztaty?

Warsztaty organizujemy w całej Polsce. Średnio 2 -3 razy w roku organizujemy nasze warsztaty w województwie Mazowieckim, Śląskim, Małopolskim, Wielkopolskim, Dolnośląskim, Warmińsko Mazurskim, Podkarpackim, Podlaskim, Lubuskim i Pomorskim. Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w naszych warsztatach ale nasze lokalizacje są dla Ciebie zbyt odległe to prosimy o kontakt.
W przeważającej większości lokalizacji standardem są pokoje 2 osobowe z łazienką.
Joanna Włodarska –  serowar, dziennikarka, także kulinarna i szefowa kuchni.  Sery podpuszczkowe warzy od ponad 15 lat. Przygodę z serowarstwem rozpoczęła od poznawania smaków serów zagrodowych, wytwarzanych w polskich gospodarstwach i zapragnęła robić własne. Od tamtej pory w  Siedlisku pod Lipami powstają sery podpuszczkowe i dojrzewające: goudy , camemberty, mozarelle, sery typu oscypek – doskonałe do wędzenia i grillowania, a także inne – w zależności od pory roku, nastroju i apetytu. Pozyskaną wiedzę serowarską Joanna Włodarska wykorzystuje w pomocy nowym i zaprzyjaźnionym serowniom “projektowaniu” nowych, ciekawych smakowo serów dojrzewających.
Pierwsze warsztaty serowarskie zorganizowane przez Joannę Włodarską skierowane były do stowarzyszeń i kół gospodyń wiejskich z powiatu elbląskiego pod hasłem ” Powrót sera na Żuławy”. Zainteresowanie okazało się tak duże, że narodził się pomysł, by tradycję warzenia sera podpuszczkowego dojrzewającego, popularyzację serów zagrodowych, wypiekanie prawdziwego chleba i promowania dobrej, wytwarzanej w domu żywności szerzyć jeszcze dalej. Powstała Akademia Siedliska pod Lipami, a warsztaty i pokazy organizowane są w całej Polsce.
Jesteśmy legalnie działającą firmą –  podmiotom gospodarczym wystawiamy faktury za udział w naszych warsztatach.


Minione warsztaty serowarskie i chlebowe:

Ostatnie 2 miejsca – 7 – 8 kwietnia – Warsztaty serowarskie i chlebowe na Mazowszu Południe – szczegóły tutaj


 Brak miejsc  3 – 4 marca 2018 – Warsztaty serowarskie i chlebowe na Dolnym Śląsku – szczegóły tutaj
Brak miejsc  – 17 – 18 marca – Warsztaty serowarskie i chlebowe w Jurze Krakowsko Częstochowskiej – szczegóły tutaj
Zostały 2 miejsca  – 17 – 18 lutego 2018 –  Warsztaty serowarskie i chlebowe na Podkarpaciu szczegóły tutaj
Brak miejsc –  3 – 4 luty  2018 – Warsztaty serowarskie i chlebowe  w Wielkopolsce – szczegóły tutaj –  Relacja z warsztatów 1,  2


Ostatnie 2 miejsca – 27 – 28 stycznia 2018 – Warsztaty serowarskie i chlebowe  na Kaszubach – szczegóły tutaj     Relacja z warsztatów  1

Brak miejsc – 13 – 14 stycznia  2018 – Warsztaty serowarskie i chlebowe w Lubuskiem – szczegóły tutaj. Relacja z warsztatów  1 , 2 , 3 , 4 , 5
Brak miejsc  – 25 – 26 listopada 2017  – Warsztaty serowarskie i chlebowe na Mazowszu. Relacja z warsztatów  1 ,  2
11 – 12 listopada 2017 – Warsztaty serowarskie i chlebowe na Podlasiu. Relacja z warsztatów:  1

Brak miejsc  – 4 – 5 listopada 2017 –  Warsztaty serowarskie i chlebowe w Wielkopolsce. Relacja z warsztatów:  1 ,

Relacje z naszych warsztatów


Relacja z warsztatów na Dolnym Śląsku – październik 2016Warsztay serowarskie i chlebowe na Podlasiu- 2016

Warsztaty serowarskie i chlebowe w Jurze Krakowsko Częstochowskiej – wrzesień 2017

Warsztaty serowarskie i chlebowe w naszym Siedlisku na Żuławach Wrzesień 2017
 
Warsztaty serowarskie i chlebowe w Jurze Krakowsko Częstochowskiej – kwiecień 2017
W przypadku, gdy szkolenie nie zostało zakończone, należy odstąpić od umowy. W sytuacjach, w których nie ma miejsca, nie można się z nimi skontaktować, organizując przez cały czas, przez co. Nie dotyczy treningów kulinarnych za granicą.


 

1 thought on “Warsztaty serowarskie – sery uniwersalne i górskie

Leave a Comment